Új vagy még itt? Iratkozz fel hírlevelünkre és megajándékozunk egy 10%-os kuponnal

Generic filters
Exact matches only
Akció kezdete

Állatorvos válaszol

Vissza a kérdésekhez

Tisztelt Doktorúr/Doktornő!

Van egy 14 éves macskám. Kandúr, ivartalanított.
Eddig hála az égnek semmiféle betegsége nem volt, csak kisebb fogkőképződés miatti ínygyulladás 1 éve, de azt azonnal kezeltettük.

Jelenleg az a probléma merült fel, hogy kb 2 hónapja a melső lábain lévő karmai elkezdtek töredezni, szürkés színűre színeződni, illetve némelyik vérzik is olykor, valamint nagyon büdösek. Egyszer láttam, hogy beleakadt neki valahova az egyik karma és mintha kiszakadt volna, azóta kezdődött ez az egész, hogy az vérzett és mintha átterjedt volna a többi karmára is.

Pár napja elvittem állatorvoshoz, ahol csináltattak neki vérképet, amiből kiderült, hogy nagyon alacsony a fehérvérsejt száma. 1 éve is lett neki csináltatva ilyen teszt, és akkor is ez az eredmény jött ki. Akkor azt mondták, perifériás gyulladásra utaló jelek is vannak, így elképzelhető, hogy az alacsony fehérvérsejt számot az okozza, akkor pedig ugye az ínye volt begyulladva.

Most pedig nagyon megijesztett az orvos, mert azt mondta, lehet AIDS-re vagy leukózisra utaló jel ez.

Tudni kell a cicámról, hogy lakásban tartott, de néha ki szoktam engedni a kertbe. Más macskákkal nem érintkezik. Maximum a kertbe be tud jönni más cica és esetleg úgy a vizelete által, de ez sem jellemző.
Volt egy kutyánk, aki 2 hónapja lett elaltva, mert már idős volt és kialakult nála ízületi probléma, illetve aranyér, valamint a farka tövében sebes volt, amiben megtelepedtek a legyek. Vele érintkezhetett maximum, de nála sem tudtunk arról, hogy lett volna bármi betegsége, ő sem találkozott más állatokkal.

Az lenne a kérdésem, hogy a fent leírtak alapján Ön mire tippelne, mi lehet a probléma?
Próbálom gombaellenes samponnal fürdetni, de egyelőre még nincs hatása.
Nagyon félek, hogy komolyabb baja lesz, pedig tényleg mindent megadok neki, amire szüksége van, nagyon figyelek a jólétére.

Elnézést a hosszú üzenetemért, és köszönöm szépen, hogy elolvassa.

Szíves válaszára várva,

Egy kétségbeesett gazdi,
B. Barbara

2024.07.25

Állatorvos

Én nem szívesen tippelnék ebben az esetben. Szerintem egy FELV/FIV teszt hasznos lenne és amennyiben lehetséges mintát is lehetne venni a területről (citológia, szövettan, mikrobiológiai vizsgálat-amelyiket lehetségesnek és szükségesnek tartja az orvosuk).

Vissza a kérdésekhez