Tisztelt Doktornő!
Van egy ivartalanított kandúr macskám, akit többnyire lakásban tartok, azonban néha ki szoktam engedni a kertbe is.
Idegen állatokkal nem találkozik, azonban kb 3 hónapja volt egy kutyánk, aki megbetegedett és el kellett altatni. Az orvos szerint nagy valószínűséggel Staphylococcus fertőzése lehetett, mert gennyes sebek keletkeztek rajta.
Nagyjából ezzel egyidejűleg a macskám egy karma beakadt valahova és megsérült, kissé kiszakadt, ami miatt elkezdett neki vérezni és onnantól kezdődtek a problémák. Az összes karma a mellső lábain elkezdett töredezni, morzsolódni, elszíneződni, olykor vérezni. Pár hete a hátsó lábán lévő egyik karom is megsérült, szóval ott is megjelentek ezek a problémák.
Elvittem állatorvoshoz, ahol vérvizsgálat és biopszia alapján kiderült, hogy egyrészt magas a vörösvérsejtszáma és nagyon alacsony a fehérvérsejt száma, másrészt pedig Staphylococcus fertőzése van.
A karmait Imaverol samponnal próbáltam mosni, valamint vettem neki különféle immunerősítőket, többek között a DMGuard T2 nevezetűt.
Ezeket kb 3 hete alkalmazom nála.
Az orvos a biopszia után adott egy antibiotikumot, melyet 7 napig kell nála alkalmazni (ennek neve Clavaseptin 250mg).
Azt vettem észre, hogy még az antibiotikumos kezelés előtt elkezdte rágcsálni a hasát, és úgy látom, mintha az egyik mellbimbója megnagyobbodott volna. Nem nagyon, csak éppen annyira, hogy látszódik, míg a többi nem. Ez nem piros, nem sebes, szimplán bőrszínű; viszont nagyon aggódom, mert körülötte a szőr eltűnik. VIszont nem úgy, mintha tépkedné, se nem úgy, mintha hullana, hanem kb mintha egységesen le lenne neki borotválva.
A kérdéseim a következők lennének:
1. A mellbimbó nagyobbodás lehet-e a fent felsorolt fertőzés, problémák miatt? Szükséges-e ezt kezelni valamilyen úton vagy majd az antibiotikum kezelés ezen is segíteni fog?
2. Elégséges-e az antibiotikum + immunerősítők alkalmazása ahhoz, hogy teljesen meggyógyuljon?
3. Honnan tudhatom, hogy a kezelés után teljesen eltűnt-e a szervezetéből a baktérium?
4. A karmai egy idő után újra visszaállnak majd a régi állapotukba és erősek, átlátszóak lesznek vagy ez már így marad és mostantól mindig vigyázni kell, hogy ne törjenek le neki?
5. Az antibiotikum kapcsán van olyan összetevő, mely hatástalanítja? Pl a DMGuard T2 esetében?
Mivel mostanában nagyon sokat kellett vinnem állatorvoshoz, ami eléggé megviselte, nem szívesen vinném el még ezek miatt az apróságok miatt is, valamint nem szívesen tenném ki egy újabb vérvizsgálat miatti stressznek; ezért is érdeklődöm Önnél.
Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!
2024.08.19
Szerintem ezeket a kérdéseket a kezelő állatorvosnak tegye fel, mert ő tud rá valóban érdemben válaszolni.
-Kontroll vagy legalább konzultáció kell arról, hogy az antibiotikum kezelést meg kell-e hosszabbítani esetleg. Elég jól javul-e és teljesen tünetmentes-e már napok óta. Ha az alapokot megszüntetjük, akkor meg fog gyógyulni a cica. A kezelésre adott válasz határozza meg a további teendőket és a kontrollvizsgálatok eredménye. Ezeket nem lehet megúszni, ha korrekt választ szeretnénk… Én ezekre a kérdésekre a távolból nem válaszolhatok, nem nyugtathatom meg….Ha az állat tünetmentes, jókedvű, nem esik vissza, akkor gyógyult.
-A DMGGuard T2 jó választás
– Allergiás háttér nem merült fel-erre irányuló kezelés?
-Imaverol oldatot az orvos javasolta?
-Ha a macska lerágja a szőrét az néz ki úgy, mint amit leírt-de ezt is legalább fotón lenne a legjobb megmutatni a kezelő orvosának