Téli sétáltatási tippek kistestű kutyáknak
2017. december 04.
A leghidegebb hónapokban a kinti séták sokszor kihívást jelenthetnek a gazdik és kedvenceik számára, különösen, ha kistestű kutyusról van szó. Ahhoz, hogy problémamentesen és boldogan teljen el az idő a szabadban, néhány tanácsot mindenképp érdemes megfogadnunk.
- Öltöztessünk fel bundás barátunkat!
A kistestű, rövid szőrű kutyák bizony nagyon tudnak fázni a téli napokon, ezért érdemes rájuk adni kényelmes, meleg kutyakabátot, és esetenként kiscipőt is. A kabát megvédi az állat testét a hidegtől és a nedvességtől, a cipő pedig a mancsát az esetleges sérülésektől vagy a só által okozott kimaródásoktól.
- Használjunk fényvisszaverő kiegészítőket!
Egy aprócska kutyust még nehezebb észrevenni a sötétben, mint nagyobb testű társait, ezért különösen fontos, hogy hámja és póráza fényvisszaverő legyen.
http://www.fressnapf.hu/dogscreek-kutyanyakorv-safety-zold-35-45cm/
Így hamarabb észreveszik az autósok és a kerékpárosok is, és jelentősen csökkenthetjük a balesetek kialakulásának kockázatát. Ha még inkább biztosra szeretnénk menni, világító bilétát is beszerezhetünk a késő délutáni és esti sétákhoz.
- Ne hagyjuk, hogy havat egyen az eb!
A kutyusok szeretik megkóstolni a havat, ám az nem mindig olyan ártalmatlan, mint amilyennek először látszik. Tartalmazhat káros, vegyi anyagokat, és akár apró, éles tárgyak is megbújhatnak benne, melyek lenyelése végzetes is lehet.
- Óvatosan a jéggel!
Ahogy az emberek, úgy a kutyák számára is lehet veszélyes és csúszós a jég. A jeges részeken lassan menjünk át bundás barátunkkal, és ne engedjük szaladni. Bizony ő is megcsúszhat és szerezhet sérüléseket, ha nem elég óvatos.
- Kerüljük a fémeket!
Egyrészt egyes helyeken előfordulhat, hogy a fémek régi, elektromos vezetékeket takarnak. Ha nedves manccsal rálép a kutyus egy ilyen felületre, akkor akár áramütés is érheti. Másrészt pedig megnyalni sem túl szerencsés mínusz fokokban a fémet, mert akár hozzá is ragadhat az állat nyelve.
- Ügyeljünk a fagyállókra!
Sok háziállatot csábítanak a fagyállók, és szívesen megkóstolnák őket, ezért nagyon figyelnünk kell arra, hogy soha ne férhessen hozzájuk kedvencünk. A fagyálló erős méregként hat bundás barátaink szervezetére. Ha esetleg mégis megtörténik a baj, azonnal vigyük a kutyát állatorvoshoz.
- Figyeljünk a jelekre!
Amennyiben kedvencünk lelassul, kedvtelenné válik és dideregni kezd, forduljunk vissza és menjünk minél hamarabb meleg helyre. A kiskutyák hamar kihűlhetnek, ezért hosszú időn keresztül semmiképp se tartózkodjunk kint velük a mínusz fokokban. Egy pár perces frissítő séta, ami közben elvégzi a dolgát, bőven elegendő.
Ha a fenti tippeket megfogadjuk, valószínűleg minden rendben lesz a kint lét során. Hazaérve töröljük szárazra az eb bundáját és mancsait, valamint ellenőrizzük, hogy nem szerzett-e valamilyen sebet kutyusunk. Ha sózott területen kell végig haladnunk, akkor lehetőleg vegyük ölbe a kutyát, hazaérkezéskor pedig mossuk le alaposan langyos vízzel a mancsokat. Egy kisebb sérüléssel is ajánlott állatorvoshoz menni, mert könnyen elfertőződhet.
Forrás: petful.com