Óvjuk a tappancsokat! – Kutyasétáltatási tippek nyárra
2021. június 29.
Sokan szeretünk a nyári napokon nagyobb sétákra indulni kutyusunkkal, de van valami, amit nem szabad elfelejtenünk: a forró beton sérüléseket okozhat kutyánk mancsain. Ha tenyerünket nem tudjuk legalább tíz másodpercig az aszfalton tartani, akkor azon kedvencünknek sem lesz kellemes a séta. Vigyázzunk a tappancsokra!
- Hűvösben mozduljunk ki
Sétálni minden évszakban kell, de ahogy télen, úgy nyáron is több odafigyelést igényel ez a közös program. Ha tudjuk, hogy napközben kánikula várható, akkor inkább reggel vagy este induljunk el otthonról, amikor még, illetve már kicsit hűvösebb az idő.
- Keményítsük meg a kutya mancsait
A fiatalabb ebeknek puhábbak és érzékenyebbek a párnácskái, de ha sokat hagyjuk kedvencünket a hidegebb napszakban a durva betonon kutyagolni, akkor valamelyest keményebbé fognak válni a mancsok. Így természetes módon alakul ki ellenállás a forró felületek által okozott károkkal szemben.
- Maradjunk a füvön
Ha mégis olyankor mozdulunk ki, amikor már melegszik az idő, akkor figyeljünk arra, hogy ne nagyon tartózkodjon négylábúnk a betonon, inkább a füves területeket részesítsük előnyben. Ha van a közelben árnyékos park, az tökéletes helyszín lehet egy kiadós szaladgáláshoz.
- Nedvesítsük meg a tappancsokat
A kemény, de száraz mancsok hajlamosabbak arra, hogy megrepedezzenek, elkezdjenek hámlani vagy megsérüljenek, ezért érdemes benedvesíteni az eb lábát, ha elkerülhetetlen, hogy meleg felületre lépjen.
- Használjunk mancskrémet
Gyaloglás előtt kenjünk be kedvencünk párnácskáit mancsvédő krémmel. Ezeket a speciális termékeket úgy tervezték, hogy azok megvédjék bundás pajtásunk tappancsait a külső káros hatásoktól. Nagyon fontos szempont az is, hogy a kutyák a talppárnákon keresztül is képesek hőt leadni, így a lihegés mellett ez is egy módja a túlhevüléstől való védelemnek. Emiatt kánikulában nagyon fontos, hogy semmi olyasmit ne kenjünk a talpakra, ami akadályozza a hőleadást.
- Próbáljuk ki a kutyacipőket
A kutyacipők a melegtől és más sérülésektől is képesek megvédeni háziállatunk mancsait. Fontos, hogy megfelelő méretűt és minőségi darabot válasszunk, valamint fokozatosan szoktassuk hozzá ugató barátunkat. Eleinte csak a lakáson belül, néhány percre adjuk rá a lábbeliket az ebre, és szép lassan növeljük az időt. Ha jól viseli kedvencünk, mindenképp dicsérjük és jutalmazzuk meg. Mikor már gond nélkül járkál kutyusunk a kiscipőkben, kimehetünk vele a szabadba is.
- Ellenőrizzük a mancsokat
Indulás előtt és érkezés után is vizsgáljuk meg kutyánk lábait, hogy nincs-e rajta kisebb vagy nagyobb sérülés. Ha a párnák között találunk valamilyen törmeléket, óvatosan húzzuk ki. Egy szobahőmérsékletű nedves ruhával mindig ajánlott áttörölgetni háziállatunk tappancsait. Így eltávolíthatjuk a szennyeződéseket, mely által akár eddig nem látható, apró vágásokat, karcolásokat is észrevehetünk. Ha az eb fájlalja a lábát vagy komolyabb sebet találunk, akkor mindenképp forduljunk állatorvoshoz.