Nyári etetési tippek kutyáknak
2017. július 31.
Észrevetted már, hogy kutyusod étvágya csökken a nyári melegben? Előfordult, hogy a kedvenc ételét utasította vissza? Ilyenkor gazdikként aggódni kezdünk, hogy valami egészségügyi probléma állhat a háttérben, de szerencsére a legtöbb esetben tappancsos barátainkat csupán ugyanúgy megviseli a hőség, mint ahogyan bennünket is.
Kedvencünk a kánikulában túlmelegedhet. A hőguta, a kiszáradás főként nyári veszélyforrások és sokan érintettek lehetünk a témában, ha nem figyelünk oda a megelőzésre. A kánikula a szívbeteg állatokat különösen megviseli, ezért rájuk különös figyelmet kell fordítanunk.
Ha kedvencünk kedvébe szeretnénk járni, akkor ha megtehetjük, nyáron adjunk neki több levest, vizezett joghurtot, kefírt, mert a finom ízük miatt szívesen lefetyelnek nagyobb mennyiséget, így több folyadék jut a szervezetükbe, mint ha csak vízzel kínálnánk őket. Semmiképpen ne adjunk fagylaltot, vagy jégkrémet, bármennyire is szereti az eb, ezek a finomságok nem nekik valók. Ha a kutya szereti, akkor jól eshetnek nagy melegben a hűtött gyümölcsök, zöldségek (pl.:dinnye, kígyóuborka). Mielőtt bármit is adunk kedvencünknek, nézzünk utána, hogy szabad-e. Szőlővel, avokádóval, mazsolával például ne kínáljuk a kutyákat.
Soha ne adjunk kedvencünknek nagyon hideg jeges vizet a nagy hőségben. Az ilyesmi náluk is garat és mandulagyulladást okozhat. Figyeljünk az egyensúlyra, ha például az eb inkább a száraz eledelt eszi, adjunk neki a nap folyamán több folyadékot, mint amennyit egyébként a nedvestáp mellé adnánk. A REAL NATURE WILDERNESS termékcsalád tökéletes a vegyes tápálás követőinek. A különféle variációk száraz és nedves eledel formában is elérhetőek, így kutyánk kedvére válogathat a kedvenc ízeiből.
http://www.fressnapf.hu/real-nature-wilderness-kutya-szarazeledel-renszarvas-lazac-kacsa-12kg/
http://www.fressnapf.hu/real-nature-wilderness-talka-adult-wide-savanna-100g/
Gondoljunk csak bele, hogy a melegben kevesebb a mozgás, a játékigény is, szóval kedvencünknek nem szükséges annyi energiát bevinnie, mint egy mozgalmasabb napon. Ezért valószínűleg többször is elő fog fordulni a nyári hónapokban, hogy nem kívánja az ételt. Ez normális reakció, de amennyiben az étvágtalanság tartós és a kutya a hűvösebb esti órákban sem eszik, akkor sem aktív, akkor mindenképpen keressük fel állatorvosunkat.
Forrás: dogsnaturallymagazine.com; dfordog.co.uk