Így védd meg kutyád tappancsait a forró betonon
2020. július 17.
A meleg, nyári napokon négylábú családtagjaink egy kicsivel több figyelmet igényelnek a megszokottnál. Ügyeljünk arra, hogy kutyusunk bármikor hozzá tudjon jutni friss, hideg ivóvízhez, mindig legyen egy hűvös terület a számára, ahol megpihenhet, és védjük meg a mancsait a forró betontól is.
Sajnos a fém, a beton és a homok is annyira fel tud forrósodni a kánikulában, hogy bármelyik súlyos égési sérüléseket okozhat kutyusunknak. Ezért nagyon óvatosnak kell lennünk.
- Tartsuk szemmel háziállatunkat
Nem csak a járdákon, más felületeken sétálva is megégetheti kutyánk a mancsait. Ezért figyelnünk kell arra, hogy épp hol tartózkodik kedvencünk, és az nem jelent-e rá nézve veszélyt. Ha az eb forró talajra lép, előfordulhat például, hogy egyik lábáról a másikra ugrál, vagy elhúz minket onnan, és megtagadja a sétát. Ilyenkor vigyük kutyusunkat olyan helyre, ahol kényelmesen kutyagolhat tovább. Mielőtt elindulnánk a szokásos napi sétánkra, a kezünkkel mindig ellenőrizzük, hogy nem-e túl meleg a járda vagy az aszfalt felülete.
- Hűvösben menjünk sétálni
Egyes kutyafajták, például a mopszok különösen érzékenyek a melegre, és könnyedén hőgutát kaphatnak. A legegyszerűbben úgy tudjuk megvédeni kutyánk mancsait a forró betontól, ha csak olyankor megyünk sétálni, amikor az még normál hőmérsékletű. Próbáljunk meg reggel vagy az esti órákban kimozdulni kutyusunkkal, és kerüljük a déli, valamint a kora délutáni időszakot, amikor a legerősebben süt a nap.
- Maradjunk a fűben
Ha mindenképp olyankor szeretnénk sétálni menni, amikor még nagyon meleg van, akkor törekedjünk arra, hogy maradjon pajtásunk a füves és árnyékos területeken. Mindig legyen nálunk ilyenkor friss, hideg ivóvíz, hogy biztosan ne száradjon ki kedvencünk.
- Ápoljuk a mancsokat
A nyári napokon ajánlott a kutyák mancsait napi szinten hidratálnunk. A kutyusok tappancsain a meleg hatására sebek, égési sérülések keletkezhetnek. Különösen a kisebb fajták tappancsai érzékenyek, és ez komoly problémákat okozhatnak a későbbiekben is, ezért nem szabad a dolgot félvállról vennünk. Az áruházak polcain találhatunk olyan védőkrémeket, amelyeket, ha séta előtt alkalmazunk, megóvják a párnácskákat.
- Szerezzünk be kutyacipőt
A gumitalppal ellátott kutyacipők szintén védelmet nyújtanak a forró járdával szemben, ezért érdemes lehet beszereznünk belőlük kutyusunk számára. Ha még nem volt négylábúnkon kutyacipő vagy zokni, akkor először a lakáson belül, fokozatosan kezdjük csak el hozzászoktatni. Minél fiatalabb korban kezdi el viselni pajtásunk a lábbeliket, annál könnyebb lesz elfogadtatni őket vele. Nagyon fontos dolog, hogy a kutya a talppárnáin keresztül tud a lihegésen kívül hőt leadni (izzadni), ezért kánikulában csak a feltétlenül szükséges, lehető legrövidebb ideig legyen cipőben, hiszen egy gumitalpú zárt cipő jelentősen csökkenti a hőleadást, ami akár komoly problémát is okozhat.
+1 Vigyünk magunkkal babakocsit