Hogyan hűtsük le kutyánkat a nyári melegben?
2019. július 12.
A nyár megannyi izgalmas programlehetőséget rejthet magában, ám a legmelegebb napokon nem csak a szórakozásra, hanem a megfelelő védelemre is fel kell készülnünk. Bizony a kutyusoknak is okozhatnak kellemetlenségeket a tűző napsugarak, ők is leéghetnek, illetve hőgutát kaphatnak. De szerencsére segíthetünk nekik abban, hogy könnyebben átvészeljék a kánikulát.
- Tartsuk az ebet hidratálva
Az első és legfontosabb dolog a meleg időszakban, hogy győződjünk meg arról, hogy bundás barátunk elegendő vizet fogyaszt. Ilyenkor az állat szervezetén gyorsabban keresztülmegy a víz, így hamarabb kiürül az edény, tehát gyakrabban kell újratöltenünk. Arra is figyeljünk, hogy milyen gyorsan melegszik fel az innivaló, segíthetjük a hidegen tartást azzal, ha árnyékos helyre tesszük a tálkát, vagy időnként beledobunk néhány jégkockát.
- Vásároljunk medencét
Egy olcsóbb gyerekmedence szuper választás lehet, ha rendelkezünk udvarral és kedvencünk szeret pancsolni. A víz hűsíti majd az eb testét és kellemesen kikapcsolódhat vagy mókázhat is benne. Sőt, akár még a kutyasampon is előkerülhet, hiszen kint sokkal kényelmesebb lehet a fürdetés, mint a fürdőszobában.
Medencében való szórakozás helyett persze egy kutyabarát strand is szóba jöhet, ahová ne felejtsük el magunkkal vinni frizbinket is.
https://www.fressnapf.hu/dogscreek-kutyajatek-fly-frizbi-narancssarga-23cm/?highlight=frizbi
- Kínáljuk pajtásunkat fagyasztott finomságokkal
Ha kutyusunk szereti a pocakját, akkor mindenképp érdemes hideg, magas víztartalmú falatokkal meglepnünk. Beszerezhetünk vagy készíthetünk kutyafagylaltot, de érdemes lefagyasztani húslevest, uborkát és smoothie-t is. A hideg falatokkal azonban nem szabad túlzásba esnünk, mert a nagy mennyiségű jeges étel irritálhatja a kutya gyomrát, vagy akár mandulagyulladás is lehet a következménye.
- Biztosítsunk hűvös felületet
Amikor egy idősebb kutya a szokásosnál többet fekszik a padlón, az jelentheti azt, hogy beteg. Ám a forró, nyári napokon, a hideg csempén való heverészés a fiatalabb kutyusok számára is tökéletes időtöltés lehet. Szóval, ha tehetjük, nyáron engedjük meg kedvencünknek, hogy a fürdőszobában vagy a konyhában hűsölhessen a kövön. Egy bevizezett törölköző leterítésével könnyedén fokozhatjuk a hatást.
- Szerezzünk be egyéb felszereléseket
Egyre több helyen kapható hűsítő kutyagallér, mellény vagy fekhely, na és persze kiscipők is, amik megvédik az eb mancsait a forró betontól. Érdemes alaposan körülnéznünk és beszereznünk azokat a termékeket, amelyek komfortosabbá tehetik négylábúnk mindennapjait.
- Legyen árnyékos terület
Ha kinti kutyusunk van vagy benti kutyánkkal sok időt töltünk a szabadban, figyeljünk arra, hogy az állat mindig elvonulhasson egy árnyékos helyre, ha szükségét érzi. A medence mellé is ajánlott felállítani egy napernyőt, ugyanis bundás pajtásaink is leéghetnek, különösen, ha világos bőrrel és rövid szőrrel rendelkeznek. És nem szabad elfeledkezni a hőguta veszélyeiről sem.
- Rendszeresen fésüljük át a bundát
Kutyakefe segítségével távolítsuk el az elhalt szőrszálakat pajtásunk bundájából, így egy kicsivel könnyebben vészeli majd át a hőséget. Bizonyos fajtáknál a kutyakozmetika és egy kis szőrnyírás is szóba jöhet.
- Amit ne tegyünk
- Ne hagyjuk az ebet egyetlen percre sem egyedül az autóban.
- Ne induljunk sétálni a nap legmelegebb részében, inkább kora reggelre vagy estére időzítsük a hosszabb kinti programokat.
- Ne hagyjuk, hogy négylábúnk sokáig tartózkodjon a forró betonon.