Fontos tudnivalók, ha télen kerül sor kutyafürdetésre
2020. december 22.
Nyáron sokkal egyszerűbb dolgunk van, ha kutyafürdetésről van szó, hiszen kedvencünknek kifejezetten jól is eshet a hűsítő fürdő a nagy melegben. De legyen akármilyen évszak, sajnos előfordulhat, hogy a bunda piszkos és kellemetlen szagú lesz, ami miatt elengedhetetlenné válik a mosdatás. Télen viszont nagyon vigyáznunk kell, nehogy megbetegedjen kutyusunk. Érdemes néhány tanácsot figyelembe vennünk hozzá.
- Ne fürdessük gyakran az ebet
Nem jó ötlet minden héten megfürdetni a kutyát, egyrészt azért, mert akkor elveszíti, illetve nem tudja előállítani saját jellegzetes illatát, amely kommunikációs eszközként is szolgál, és a szőrzetnek sem tesz jót, ha rendszeresen lemossuk róla a természetes olajokat. Még nyáron sem javasolt minden nap megfürdetni négylábúnkat, a hidegebb hónapokban pedig elegendő kell, hogy legyen a havi egy alkalom, különösen, ha egész nap bent tartózkodik az eb a lakásban.
- Legyen a fürdetés gyors
Télen igyekezzünk nagyon gyorsak lenni a fürdőszobában, távolítsuk el a szennyeződések nagy részét, de ügyeljünk arra, hogy ne fázzon meg kutyusunk. Ne töltsünk túl sok időt a samponozással és ne mókázzunk a vízben, ezeket hagyjuk meg a kánikula idejére.
- Használjunk meleg vizet
Még, ha jó idő is van odakint, akkor sem ajánlott hideg vízzel mosdatnunk háziállatunkat, mert nem tesz jót az egészségének. Télen pedig különösen fontos, hogy a víz inkább kicsit melegebb legyen. Így élvezetes lehet a fürdő, és nem fog fázni az eb. Arra viszont figyeljünk, hogy túl forró se legyen a víz, nehogy megégessük pajtásunkat.
- A házban történjen a tisztálkodás
Nagytermetű kutya esetében lehet, hogy nem rajongunk az ötletért, hogy a fürdőkádban pancsoljon az eb, de ilyenkor csak lakáson belül megfelelő a hőmérséklet a fürdetéshez. Utána persze be kell kalkulálnunk egy nagytakarítást, de ha szerencsénk van, nem kell gyakran megismételni a procedúrát.
- Alaposan szárítsuk meg a bundát
Miután befejeztük a fürdetést, hagyjuk, hogy kedvencünk lerázza magáról a vizet, majd egy puha törölköző segítségével próbáljuk meg megszárítani a kutyust. Ha nem riad meg tőle pajtásunk, akkor alacsony fokozaton használhatunk hajszárítót is. Amíg meg nem szárad teljesen a bunda, addig ne engedjük ki az ebet a lakásból.
- Napsütéses időt válasszunk
Ha tehetjük, függetlenül attól, hogy a lakáson belül végezzük el a szőrápolást, akkorra időzítsük a fürdetést, amikor várhatóan sokat fog sütni a nap. A legjobb a déli órákban túl lenni rajta, így utána még a nap sugarai is segítenek megszárítani a bundát és a hőérzet is kellemesebb lesz.
Amennyiben nem tudjuk fűtött helyiségben megoldani a kutyafürdetést, vigyük el kedvencünket kutyakozmetikushoz, hiszen első az egészség.