Csobbanás a kedvenceddel, avagy indul a strandszezon!
2024. június 24.
Kánikula idején sokan állítanak fel medencét vagy utaznak víz közelébe, hogy könnyebb legyen elviselni a hőséget. Jó ötlet lehet ilyenkor kutyusunkat is pancsolásra csábítanunk, ám ahhoz, hogy a vizes időtöltés ne csak szórakoztató legyen, hanem biztonságos is, alaposan fel kell készülnünk. Szerezzünk háziállatunkkal olyan nyári élményeket, amelyekre örömmel gondolunk vissza később!
Kutyabarát strand
Mielőtt elindulnánk otthonról, győződjünk meg arról, hogy a kiválasztott strandra szabad-e kutyát vinni, és ha igen, milyen szabályokat kell betartanunk. Hazánk legnagyobb tavainál biztosan találunk a célnak megfelelő partszakaszokat, de mindenképp tartsuk tiszteletben, ha valahol nem látják szívesen a bundás családtagokat.
Úszástudás
Kezdő kutyatartóként meglepő lehet, de nem minden eb tud jól úszni és nem mindegyik veti bele magát nagy bátorsággal a tóba. Eleinte négylábúnk bizonytalan lehet és előfordulhat, hogy meg kell tanítanunk őt úszni. A legbiztonságosabb megoldás, ha vásárolunk kedvencünknek egy úszómellényt. Egyes kutyusoknak a vízfelszínen maradás okoz gondot, mások pedig nem ismerik a határaikat. A mellény számukra mindenképp nagy segítség.
https://webshop.fressnapf.hu/termekek/kutya-uszomelleny-pink-l-2/
Árnyék és hidratálás
Ha hosszabb időt szeretnénk a strandon tölteni, ügyeljünk arra, hogy bundás pajtásunk bármikor árnyékba tudjon húzódni és tiszta vizet tudjon inni. Mindig legyen nálunk egy palack hideg ivóvíz és itatótál kutyusunk számára.
https://webshop.fressnapf.hu/termekek/dogscreek-utazotal-szilikon-kek-1000ml/
Fényvédelem
A kutyák is leéghetnek és az emberekhez hasonlóan, ők is ki vannak téve a bőrrák kockázatának, különösen a világos bőrrel és rövid szőrrel rendelkezőek. A fülek és az orrok a legérzékenyebb területek ilyen szempontból. Szerezzünk be háziállatok számára készített fényvédőt, és ha szükségesnek látjuk, adjunk kedvencünkre egy kutyaruhát, ami megvédi őt a káros sugarakról. Lehetőség szerint 11 és 15 óra között ne tartózkodjunk a napon.
Veszélyek a homokban
Ne feledkezzünk meg arról, hogy a homokban olyan veszélyes dolgokra bukkanhat kutyánk, mint a törött üvegek, éles sziklák, horgok, egyéb hulladékok, illetve tengerpart esetén korallok. Mindig tartsuk szem előtt pajtásunkat, és igyekezzünk megelőzni az esetleges sérüléseket.
Maga a homok is égési sérülést okozhat, ha túlságosan forró. Megfelelő védelmet nyújthat egy kutyacipő, és próbáljunk meg főként a vizes homokban sétálni kedvencünkkel.
https://webshop.fressnapf.hu/termekek/dogs-creek-tappved-hiker-s/
Hogy kutyusunk után se maradjon az emberek számára kellemetlen meglepetés a vízparton és környékén, fontos, hogy legyen nálunk ürülékzacskó is, amivel könnyedén fel tudjuk szedni a kutyapiszkot.
https://webshop.fressnapf.hu/termekek/fit-fun-urulekzacsko-adagolo/
Fürdés után
Akár sós, akár édes vízben úszkáltunk, hazaindulás előtt mindenképp öblítsük le az eb bundáját, hogy megszabadítsuk a homoktól, a sótól és a különféle baktériumoktól, amik irritációt és viszketést okozhatnak.