3+1 tipp a közös őszi kirándulásokhoz
2023. szeptember 25.
A hosszú, meleg nyár után a hűvös napok sokakra frissítően hathatnak. Ősszel a természetben járva érdemes időnként kikapcsolódnunk és újra feltöltődnünk energiával. Persze a kirándulás akkor az igazi, ha magunkkal visszük négylábú barátunkat is. Ahhoz, hogy a közös program problémamentesen teljen, javasolt megfogadnunk néhány tippet.
1. Ellenőrizzük a kiegészítőket
Ha nyáron is sok időt töltöttünk a szabadban, esetleg még rendszeresen jártunk úszni is kedvencünkkel, akkor mindenképp ellenőrizzük a hámok, a nyakörvek, valamint a pórázok épségét. Nézzük meg, nincs-e rajtuk repedés, nem gyengült-e meg az anyag, és győződjünk meg arról, hogy minden csat és kapocs megfelelően működik. Egy-egy erősebb húzással ajánlott tesztelnünk a termékek állapotát. Ha elszakadnak vagy vékonyabbá válnak, mindenképp vásároljunk újat helyettük, csak így lehetnek továbbra is biztonságosak a séták.
https://webshop.fressnapf.hu/termekek/anione-comfort-fenyvisszavero-poraz-szurke-l-xl-2m/
2. Ügyeljünk a láthatóságra
Ősszel rövidebbek a nappalok, így könnyedén előfordulhat, hogy sötétben indulunk útnak vagy naplemente után érünk haza. Ilyenkor javasolt fényvisszaverő nyakörvet és pórázt tennünk kutyusunkra, valamint elemes bilétával is célszerű kiegészíteni kedvencünk felszerelését, hogy biztosan látható legyen az autósok és a kerékpárosok számára egyaránt. Az állandó vagy villogó fény ráadásul akkor is hasznos lehet, ha bundás pajtásunk véletlenül távolabbra merészkedik tőlünk a sötétben.
https://webshop.fressnapf.hu/termekek/anione-blinki-box-elemes-pink/
3. Vigyázzunk a mérgekkel
Az ősz a gombák főszezonja, és sajnos nem minden vadon élő fajta biztonságos a háziállatok számára. Mivel nehéz megkülönböztetni az ehető fajtákat a mérgezőktől, ezért a legjobb, ha mindegyiktől távol tartjuk kutyusunkat. Jó, ha tudjuk, hogy a gombák mellett például patkányméreg, fagyálló és fagyöngy is az utunkba kerülhet, ezért legyünk fokozott figyelemmel, és ne hagyjuk, hogy az eb bármit a szájába vegyen vagy megnyaljon.
Amennyiben fennáll az esélye annak, hogy a kutya szervezetébe valamilyen mérgező anyag került, azonnal forduljunk állatorvoshoz.
+1 Otthoni vizsgálat
Hazaérve alaposan nézzük át pajtásunk bundáját és mancsait, hogy biztosan nem szerzett-e valamilyen sérülést a kirándulás során. Ilyenkor akár kullancsokra is bukkanhatunk, amiket minél hamarabb el kell távolítanunk kullancskiszedő csipesz segítségével. Megelőzésképp pedig egész évben mindenképpen használjunk valamilyen kullancsok elleni védekezésre is alkalmas széles spektrumú parazitaellenes készítményt (tabletta, spot on, nyakörv). A megfelelő készítmény kiválasztásában kérjük állatorvosunk segítségét. Nagyon fontos, hogy olyan készítményt is használjunk, amellyel megelőzhető a szívférgesség is, amivel sajnos már napi szinten találkozunk Magyarországon.
https://webshop.fressnapf.hu/termekek/take-care-kullancskiszedo-2db/
https://webshop.fressnapf.hu/termekkategoria/kutya/bolha-kullancsvedelem/